SMREKOVICA – Horská chata

Smrekovica logo

Aktivity

Rezervujte on-line:

Required fields are followed by *Kedy sa k nám chystáte?

LETNÉ AKTIVITY

PĚŠÍ TÚRY

Okolie chaty Smrekovica priamo nabáda k peším výletom. Na vyznávačov horskej turistiky v okolí čaká množstvo vrcholov (Smrekovica, Skalná Alpa, Tanečnica, Rakytov, Šiprúň, …). Milovníci prírody môžu navštíviť okolité národné prírodné rezervácie (Skalná Alpa, Rumbáre, Kondračka, Janošíkova kolkáreň) aj ďalšie prírodné zaujímavosti a pamiatky (Matějovský kamenný prúd, Hradené jazero Blatná, Brankovský vodopád).

HORSKÁ CYKLISTIKA

Cyklotrasy na Veľkej Fatre a okolí sú výzvou pre každého bikera. Priamo z obce Podsuchá k chate Smrekovica vedie legendárny cyklistický kopec - snáď najikonickejšie stúpanie na Slovensku (viac ako 8 km s priemerným stúpaním cez 9% :). Pokiaľ naopak holdujete jazde z kopca, tak zhruba hodinu jazdy po cyklotrase na Vás čaká Bike park Malino Brdo. Samozrejmosťou je u nás dobíjacia stanica pre elektrobicykle.

KRÁSY PRÍRODY

Fauna aj flóra národného parku Veľká Fatra je povestná svojou rozmanitosťou. Okrem typických karpatských horských druhov sa tu darí aj teplomilným spoločenstvám. Môžeme tu nájsť aj niekoľko vzácnych, ohrozených, národne alebo európsky významných druhov. Okrem mnohých druhov vtákov (orol, sokol, rybárik, tetrov,..) môžete naraziť aj na stopy šeliem (vlk, medveď, rys). Miestne kopce ponúkajú nekonečné výhľady nielen po Veľkej Fatre, ale aj na štíty okolitých hôr (Vysoké aj Nízke Tatry, Malá Fatra).

ODPORÚČAME

Výlety do okolia / možnosť kúpania

Vlkolínec - podhorská osada, pamiatka UNESCO (6 km), Dve veže - Via Ferrata (10 km), Malino Brdo - Ski / Bike park (11 km), Brankovský vodopád - tretí najvyšší vodopád na Slovensku (10 km), Hradené jazero Blatná - vzniklo zahradením potoka po mohutnom skalnom zosuve (4,5 km), Matejkovský kamenný prúd - ojedinelé suťovisko pripomínajúceho tečúcu kamennú rieku (4 km), Vykúpať sa je možné v termálním koupališti Bešeňová (19 km) alebo v Aquaparku TATRALANDIA (27 km)

ZIMNÉ AKTIVITY

Smrekovica - Horský hotel - Aktivity

LYŽE / BĚŽKY

Máme vlastnú zjazdovku s 400 m dlhým vlekom. okiaľ budete chcieť zmenu, môžete navštíviť skiareál Malino Brdo, jeden z najlepších lyžiarskych areálov na Slovensku. Priamo pri chate tiež udržujeme bežkárske okruhy pre vyznávačov skejtu aj klasiky. Udržiavané bežkárske trasy vedú od chaty až po skiareálu Malino Brdo v Ružomberoku.

SKIALPINIZMUS

Veľká Fatra je pravým rajom pre všetkých nadšencov skialpu. Horská chata Smrekovica je ideálnym nástupným miestom pre prechod hrebeňa Veľkej Fatry alebo naopak jeho poslednou zastávkou. V okolí Smrekovice je možné prekonávať trasy všetkých stupňov obtiažností. Na svoje si prídu milovníci ostrých výstupov, pohodových skitouringových výletov aj freerideri obľubujúci v schádzaní panenských svahov v sypkom snehu.

ZIMNÉ TÚRY

Prechody zimnej Veľkej Fatry sú pojmom medzi všetkými dobrodruhmi, ktorí podľahli kúzlu zasnežených hôr. Ak túžite okúsiť krásu opustených snehových plání, radi vám v našej chate požičiame kvalitné snežnice, s pomocou ktorých prekonáte zasnežené hrebene a skúsite pravú a nefalšovanú romantiku. Ak patríte medzi bláznov, ktorí milujú zimné prechody, ste u nás vítaní!

ODPORÚČAME

SKIALPOVÉ KURZY – rád by si skúsil skialp alebo si chceš zdokonaliť svoju techniku a znalosti? Radi Ti sprostredkujeme kvalitný kurz.

LAVINOVÉ KURZY – pokiaľ to s pohybom v zimných horách myslíš vážne, odporúčame absolvovať lavínový kurz. Radi ti ho sprostredkujeme.

LEZENIE V ĽADE – chceš lepšie zvládnuť techniku lezenia na ľadovej stene? Odporučíme ti skúseného inštruktora.

POŽIČOVŇA – potrebuješ požičať zimnú výbavu (bežky, lyže, skialp, snežnice, lezenie v ľade)? Napíš nám svoju požiadavku do objednávky ubytovania, my ti ju zaistíme:)