novinka
Aktivity

Lyžovanie

7 km Smrekovica - sneh sa tu drží veľmi dlho. Stredisko v nadmorskej výške 1400m, 7 km dlhý sánkársky zjazd zo Smrekovice až ku chate,
7 km Liptovské Revúce - zjazdovka 1,6 km,
12 km Skipark Ružomberok - zjazdovka 3,9 km, www.skipark.sk
15 km Park Snow Donovaly - www.parksnow.sk

Kúpanie

12 km - Lúčky - novootvorený areál kúpalisko v blízkosti známych kúpeľov,
19 km - Bešeňová  - termálne kúpalisko (celoročne),
27 km - Aquapark TATRALANDIA pri Liptovskom Trnovci,
45 km - Hotel Permon - Podbanské, Vysoké Tatry,
55 km - Oravice - termálne kúpalisko na severnom úpätí Tatier neďaleko Zuberca.


Výlety mapa

Brankovský vodopád (len 2km) - navyšší vodopád v Nízkych Tatrách ,vysoký 55 metrov, nachádza sa za riekou Revúca, ktorá je hranicou medzi Veľkou Fatrou a Nízkymi Tatrami. V zime vytvára veľmi pekné ľadové útvary.

Vlkolínec (5km) - dedinka s pôvodnou ľudovou architektúrou, súčasť svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Vlčia skala - kaplnka (5km) - veľká travertínová terasa poznačená zvetrávaním, podobná spišskému Dreveníku ale s oveľa komornejšou atmosférou. Na vrchole drevená chata s kaplnkou.


Hrad Likava (13km) - novozrekonštruovaná hradná dominanta dolného Liptova, odveky strážiaca hlavnú obchodnú cestu do Poľska. Otvorený ako múzeum, dobre prístupný, v lete viaceré kultúrne akcie (Likavské hradné slávnosti).

Oravský Hrad - v doline rieky Orava pri hlavnom ťahu do Poľska. Prehliadka hradu, v lete možnosť splavu Oravy na pltiach z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku. Oravský Podzámok - lesnícke múzeum.

Havránok - archeologický skanzen. Keltské sídlo zrekonštruované nad vodnou nádržou Liptovská Mara.

Stredoveké kostoly - Martinček, Ludrová, Liptovské Matiašovce, Liptovský Michal, Partizánska Ľupča.

Drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži - tolerančný kostol pôvodne postavený v Paludzi pri Liptovskom Mikuláši až pre niekoľko tisíc osôb v 18-tom storočí. Počas výstavby nádrže Liptovská Mara prenesený do malebného prostredia v Sv. Kríži.

Kúpele Korytnica - malebné miesto v lone nízkotatranskej prírody, oáza ticha a nostalgie, možnosť načerpania prírodnej mierálnej vody, východisko výletov na vrch Baba, prípadne až na hrebeň Nízkych Tatier.

Železnô - malá kúpeľná osada v horskej polohe v strede Nízkych Tatier. Menej známe, preto veľmi tiché miesto s vynikajúcimi podmienkami - klimatické kúpele, detská ozdravovňa.

Smrekovica - horský masív neďaleko chaty. Dostupný autom po ceste s prevýšením takmer 900 metrov. Stredisko dostupné autom s možnosťou vychádzok. Cyklistika, oddych, lesné plody. Jedno z mála miest vo Veľkej Fatre s bohatým výskytom čučoriedok.

Jazierce - mohutná travertínová terasa len 5 kilometrov od Chaty pod Smrekovicou. V bočnej dolinke sa nakopili mohutné vrstvy bielych travertínov, vzácna kvetena. Prístup autom.

Magurka - horská obec, najvyššie položená na Slovensku s pamiatkami liptovského baníctva, dobývanie zlata a antimónu. Vzácny kostolík, možnosť zberu lesných plodov (brusnice, čučoriedky) aj vzácnych nerastov.

Nižné Matejkovo - dolnej časti doliny Nižné Matejkovo na sever od Liptovskej Osady sa vyskytuje rudné ložisko - pamiatka na banícku minulosť Ružomberka. Aj dnes sú ešte vo svahoch na oboch stranách doliny viditeľné haldy a staré banské práce.

Kvačianska a Prosiecka dolina - jedny z najkrajších dolín Slovenska sú dobre prístupné autom, možnosť krátkej vychádzky z Prosieka alebo Kvačian, prípadne náročnejšia celodenná vychádzka  - okruh obidvoma dolinami.

Hrabovo (12km) - pri dolnej stanici lanovky na Málinô Brdo vyrástol zábavný komplex adrenalinového vyžitia. V lete bikepark - jazdenie na horských bicykloch, zjazdové trate,  3 stupne náročnosti, doprava na štart lanovkou, trasa pre kolobežky. Lanová adrenalínová dráha (Tarzania). Člnkovanie na jazere.
01
Výborné lyžiarske, bežkárske aj skialpinistické terény na Smrekovici (7 km)

Vlkolinec
Vlkolínec pod rozložitým Sidorovom (5km). Nádherná ľudová architektúra v živej dedinke obklopenej horami


Likava
Hrad Likava - po oprave, otvorené múzeum (12 km)

Havránok
Archeologický skanzen Havránok - rekonštrukcia keltského hradiska (20km)


Jazierce
Jazierce - travertínová terasa, ukážka tvorby travertínu v horských podmienkach (5 km)

03
Kvačianska dolina - jedno z najkrajších miest Slovenska (30 km)

04
Možnosť celoročného kúpania na Liptove (Bešeňová, Tatralandia Lipt. Mikuláš, Lúčky)